AI förändrar spelplanen för företag i snabb takt. Hur kan tekniken skapa verklig affärsnytta? Hur förändras kundernas beteenden? Och vilka verktyg och trender är värda att fokusera på?
Välkommen till ett extrainsatt frukostmöte med Markus Abrahamsson där fokus ligger på hur AI kan skapa värde i verksamheten, möjligheter och konkreta insikter för företag. Träffen blir också ett avstamp för höstens AI-utbildning, där deltagarnas behov och frågor kommer att stå i centrum.
Föreläsare Markus Abrahamsson
Serieentreprenör och grundare av MAB Advisory AB. Arbetar med affärsutveckling, digital strategi och AI med fokus på konkret affärsnytta.
Datum
Tisdag 6 oktober, 2026, kl. 07.30 (föredrag startar kl 8.00)
Program
07.30 – Frukost serveras
08.00 – Markus Abrahamsson, AI
09.00 – Avslut på Frukostmötet
Plats
Arkipelagen Företagscenter, Stora Åvägen 21
Pris
Medlemmar i Högsbo-Sisjön Företagarförening går på våra event helt utan kostnad. Är du inte medlem kostar våra event 200:- per föreläsning (betalas i entrén). Om du är nyfiken på företagarföreningen är du välkommen att gå på första föreläsningen utan kostnad. Därefter hoppas vi såklart att du vill bli medlem. Glöm inte att göra din anmälan senast två dagar före eventet. Anmälan är bindande om ej avbokning skett senast två dagar före eventet på info@hsff.nu Vid fullsatt har Företagarföreningens medlemmar företräde. Vid utebliven närvaro debiteras 150 kr i efterhand. Max antal: 90 personer.
Anmälan

